۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 62413
  • 26 آبان 1401 - 7:55
  • 364 بازدید
  • ارسال توسط :
شاهکار جوانترین هوگوپوش پایتخت با کسب جایگاه سوم جهان
مسابقات قهرمانی جهان مکزیک ۲۰۲۲؛

شاهکار جوانترین هوگوپوش پایتخت با کسب جایگاه سوم جهان

رضا کلهر ملی پوش ۱۷ ساله و جوان کشورمان در رقابتهای قهرمانی جهان با شکست حریفان نامدار و دارای رنکینگ جهانی  توانست به نشان با ارزش برنز جهان دست یابد. به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان تهران ؛، روز سوم از بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان به مبارزات دو وزن ۶۸- […]

رضا کلهر ملی پوش ۱۷ ساله و جوان کشورمان در رقابتهای قهرمانی جهان با شکست حریفان نامدار و دارای رنکینگ جهانی  توانست به نشان با ارزش برنز جهان دست یابد.
به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان تهران ؛، روز سوم از بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان به مبارزات دو وزن ۶۸- کیلوگرم مردان و ۴۹- کیلوگرم زنان اختصاص داشت که رضا کلهر ملی پوش ۱۷ ساله و جوان کشورمان با شکست حریفان نامدار و دارای رنکینگ جهانی توانست به نشان با ارزش برنز جهان دست یابد.

کلهر دور نخست باید مقابل «اسماعیل یاکوبا» از نیجر مبارزه می کرد که این حریف به دلیل سر وزن نرسیدن از جدول کنار رفت. وی دور دوم و در یک مبارزه دیدنی مقابل چشم نزدیک به هزار تماشاگر مکزیکی «ایکر کاساس گارسیا» از کشور میزبان را در دو راند و با نتایج ۱۰ بر ۷ و ۱۷ بر ۴ شکست داد و در ادامه «خلفانی هریس» از آمریکا را ۵ بر۴ و ۱۵ بر۱۳ طی دو راند متوالی از پیش رو برداشت و سپس با پیروزی دو بر صفر(۱۴ بر۷ و ۱۷ بر۸) مقابل «برناردو پای» از دومینکن  راهی مرحله نیمه نهایی شد.
وی در این مرحله «بردلی سیندن» نفر یک رنکینگ جهانی و دارنده نقره المپیک، طلا و برنز جهان از بریتانیا را پیش رو داشت. کلهر راند اول این دیدار را ۱۷ بر۶ به سود خود خاتمه داد. در راند دوم در حالی که نتیجه ۹ بر۴ روی تابلو امتیازات ثبت شده بود، رقیب انگلیسی ضربه خطایی را به صورت کلهر اثابت داد که باعث آسیب دیدگی نماینده کشورمان شد و همین موضوع تمرکز وی را برهم زد تا نتیجه این راند ۱۵ بر ۸ به سود «بردلی سیندن» تغییر کند. در راند سوم این نماینده بریتانیا بود که ۱۶ بر۱۱ پیروز شد و در نهایت هم نماینده کشورمان با وجود آسیب دیدگی در حالی دو بر یک باخت و به نشان برنز جهان بسنده کرد که سرداور ۷ امتیاز او را در راند سوم پاک کردند.

تیم ملی تکواندو کشورمان در این رقابتها با هدایت ۳ مربی شایسته استان تهران “بیژن مقانلو “به عنوان سرمربی تیم ملی مردان و “ندا زارع و مهروز ساعی “مربیان تیم ملی بانوان کشورمان حضور دارند.

گفتنی است بیست و پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جهان با حضور ۷۵۵ تکواندوکار از ۱۲۰ کشور جهان به میزبانی مکزیک در سالن «متروپلیتن» شهر گوادالاخارا از روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه به مدت یک هفته در حال برگزاریست .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram