۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » برگه ها » اهدای عضو
  • 26 دی 1394 - 15:02
  • 115 بازدید
  • ارسال توسط :

“نفس قهرمان”، نفسی قهرمانانه جهت ترویج فرهنگ ایثار اهدای عضو

برنامه “نفس قهرمان” با حضور تیم ملی تکواندو و به دعوت واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دیروز (دوشنبه ۲۵ آبانماه) در سالن کاخ مظفری مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری برگزار گردید.

به گزارش سایت فدراسیون تکواندو و به نقل از روابط عمومی مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری، در این مراسم که سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو، بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی، مهدی بی باک مربی تیم ملی مردان، زهرا سروی نایب رییس بانوان، مینو مداح سرمربی تیم ملی بانوان به همراه اعضای تیم های ملی آقایان و بانوان حضور داشتند.

در ابتدای جلسه دکتر فرحناز صادق بیگی رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی گفت: تیم ملی تکواندو کشور با این حرکت ملی دریافت پیوند کارت و همچنین پیوستن به کمپین ۸=۱ در کنار قهرمانی، پهلوانی را نیز به کارنامه خود افزودند و با نفس قهرمانانه خویش به ترویج فرهنگ ایثار اهدای عضو کمک کردند.

وی همچنین با اشاره به اینکه این مرکز رتبه اول در کشور و خاورمیانه را در امر اهدای عضو از موارد مرگ مغزی داراست افزود: امیدواریم این حرکت ملی – فرهنگی بتواند با ترویج فرهنگ اهدای عضو به کاهش مرگ و میر در کشورمان کمک کند.

در ادامه دکتر “محمد ورهرام” (مدیر مرکز) ضمن خوش آمدگویی به رئیس فدراسیون، تیم همراه و قهرمانان از کمک آنها به ترویج فرهنگ اهدای عضو تشکر نمود و گفت: واحد پیوند این مرکز همیشه در جهت کارهای خداپسندانه حرکت کرده و اینبار نیز با حضور شما قهرمانان قدم بزرگی در جهت اشاعه فرهنگ اهدای عضو برداشت.

در ادامه سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو اظهار داشت: رسم جوانمردی است که قهرمانان ما، پهلوانان محبوب مردم باشند، قهرمانان سمبل اقتدار و هویت ملی هر کشور هستند و باید سمبل تمامی ارزشهای انسانی نیز باشند بنابراین تیم ملی تکواندو مردان و بانوان ما این قدم والا را در جهت اشاعه این نماد فرهنگی برداشت.

بعد از پایان صحبت‌های پولادگر، دکتر”مسعود مظاهری” معاون واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توضیحاتی در زمینه کارت اهدای عضو داد و گفت: این کارت الزام قانونی ندارد و اگر فرد دارنده کارت اهدای عضو خدای ناکرده دچار مرگ مغزی گردد اجازه اعضای درجه یک خانواده الزامی می باشد بنابراین کارت اهدای عضو یک حرکت فرهنگی است تا نمودهای بخشش و ایثار در جامعه گسترش یابد.

همچنین در حاشیه این مراسم بعد از تقدیم کارت اهدای عضو به تمامی قهرمانان، پولادگر “تندیس اولین یادواره پانصد شهید تکواندو کشور” را به مدیر و رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی این مرکز تقدیم نمود.

در پایان این مراسم رئیس فدراسیون و تیم همراه از واحد فراهم آوری اعضا از نزدیک دیدن کردند.


 

جهت کسب اطلاع بیشتر و آشنایی با مراحل اهداء عضو به لینک زیر مراجعه نمایید
http://ehda.sbmu.ac.ir

تکواندو کاران علاقمند جهت انجام این کار خیرخواهانه می توانند همه روزه از ساعت ۱۲ الی ۱۶ با شماره ۲۲۲۴۲۴۴۱ و ۲۲۲۴۲۴۴۲ داخلی ۱۴۴ کمیته فرهنگی فدراسیون تماس حاصل نمایند.

 

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram